ΕΠΣΦ/Κύπελλο Ερασιτεχνών: Πρόκριση για τη Μαλεσίνα στη Β' Φάση

Η Μαλεσίνα, έγινε η ομάδα που εξασφάλισε το τελευταίο "εισιτήριο" που οδηγεί στη φάση των 16 του Κυπέλλου Ερασιτεχνών της ΕΠΣ Φθιώτιδας.

Η λοκρική ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη, 1-1, με τη Στυλίδα εκτός έδρας για τον επαναληπτικό αγώνα της Α' Φάσης της διοργάνωσης που διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης (22/9) και έχοντας το υπέρ της 4-2 του πρώτου αγώνα, κατάφερε να πανηγυρίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τη Θύελλα Μεγάλης Βρύσης.

Ο Καββαδίας στο 34', άνοιξε το σκορ για τη Στυλίδα, η οποία διατηρούσε το υπέρ της σκορ, στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, έχοντας την ευκαιρία να στείλει το παιχνίδι στην παράτηση.

Ωστόσο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ήρθε το τέρμα του Τσοπανέλη για τη Μαλεσίνα, για να ισοφαρίσει σε 1-1 και να "κλειδώσει" κάπου εκεί την υπόθεση πρόκριση για τη λοκρική ομάδα.

Δευτερόλεπτα νωρίτερα πριν η Μαλεσίνα, ισοφαρίσει στο τελικό, 1-1, η Στυλίδα διαμαρτυρήθηκε έντονα αφού ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Ταμπάκη, ωστόσο ο διαιτητής της συνάντησης, Κουρεμάδας, δεν έδειξε παράβαση.