Ήττα για τον ΑΟΛ στο τελευταίο του φιλικό από το Αιγάλεω

Την ήττα με 3-1 σετ (25-15, 23-25, 25-22, 25-21) από το Αιγάλεω, γνώρισε ο ΑΟ Λαμίας σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το Σάββατο (2/10) στην ομώνυμη αθηναϊκή πόλη και ήταν το τελευταίο πριν την επίσημη έναρξη του πρωταθλήματος της Volley League Γυναικών.

Μέτρια απόδοση από τον ΑΟΛ στο ματς, με την αντίπαλη ομάδα που αγωνίζεται στην Pre League, να κατακτά εύκολα το πρώτο σετ και πιο δύσκολα τα άλλα δύο που ήθελε για τη νίκη.

Στο δεύτερο σετ που ο ΑΟΛ,, βελτίωσε την απόδοσή του, κατάφερε να το κατακτήσει με 25-23, να ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 αλλά δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη που ήθελε για να αφήσει καλύτερες εντυπώσεις, μια εβδομάδα πριν την έναρξη της Volley League.