Οδυνηρή ήττα της Μίλαν στο Τορίνο

Οδυνηρή ήττα από την Τορίνο υπέστη η Μίλαν στην πρωτεύουσα του Πιεμόντε (1-2), στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.

Η «Γκρανάτα» αιφνιδίασε τους «Ροσονέρι» στο πρώτο ημίχρονο σκοράροντας δύο γκολ σε ένα τρίλεπτο, με τους Τζίτζι και Μίραντσουκ, ενώ στη συνέχεια κατόρθωσε να διατηρήσει το υπέρ της αποτέλεσμα, παρά την πίεση που δέχθηκε από την πρωταθλήτρια Ιταλίας.

Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι μείωσε στο 67ο λεπτό με τον Μεσίας αλλά δεν κατάφερε να βρει άλλο γκολ για να σώσει τουλάχιστον ένα βαθμό, με αποτέλεσμα να παραμείνει στους 26 και την τρίτη θέση, στο -6 από την πρωτοπόρο Νάπολι και στο -1 από τη δεύτερη Αταλάντα.

Από την πλευρά του, το συγκρότημα του Ιβάν Τζούριτς, ο οποίος αποβλήθηκε από τον διαιτητή Ροζάριο Αμπίσο στο 70ό λεπτό, έκανε άλμα στην ένατη θέση φτάνοντας στους 17 βαθμούς.