Νέα ήττα για τον ΠΑΣ Λαμία, αυτή τη φορά με 2-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα

Μία ακόμη ήττα, την έβδομη στα εννιά παιχνίδια που έχει δώσει μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα (αφού έχον αναβληθεί δύο αναμετρήσεις), γνώρισε ο ΠΑΣ Λαμία με 2-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής (6/12) στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League Interwetten στους "Ζωσιμάδες".

Αν και οι "κυανόλευκοι" έψαχναν ένα θετικό αποτέλεσμα για να μπορέσουν να "ανασάνουν" και να αναρριχηθούν στο βαθμολογικό πίνακα, εντούτοις δεν το πέτυχαν, με αποτέλεσμα να επιστρέψουν και πάλι με... άδειες τις αποσκευές τους και πλέον η συνέχεια του πρωταθλήματος φαντάζει ακόμη πιο δύσκολη, αφού εξακολουθούν να βρίσκονται στην τελευταία θέση με 2 βαθμούς.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Οικονομόπουλος, Πέερσμαν, Παντελάκης, Εραμούσπε, Σιόντης, Κάστρο, Μπρένερ, Ελευθεριάδης, Ντομίνγκεθ, Παμλίδης,

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Θεοδωρόπουλος, Σκόνδρας, Σαραμαντάς, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μπεχαράνο, Μπουλούλης, Ρόμανιτς, Μπαχανάκ, Βασιλόγιαννης, Καραμάνος.

Η εξέλιξη του α' ημιχρόνου:

1' Έναρξη του αγώνα

9' Πρώτη ευκαιρία για την ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα. όταν ο Εραμούσπε έπιασε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, με τον Σαραμαντά να διώχνει πάνω στη γραμμή.

14' Γύρισμα του Ρόμανιτς από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε άουτ στην πρώτη φάση που η Λαμία πλησίασε την περιοχή των γηπεδούχων.

29' Μακρινό σουτ του Μπεχαράνο για τη Λαμία, η μπάλα πέρασε άουτ.

30' Γκολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Εραμούσπε έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, με τον Ελευθεριάδη να πιάνει εκπληκτική κεφαλιά, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Θεοδωρόπουλου για να κάνει το 1-0 για τους Ηπειρώτες.

45' 1 λεπτό η καθυσυτέρηση.

45+1' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου

54' Καλή στιγμή για τη Λαμία όταν ο Βασιλόγιαννης έκανε την κεφαλιά-πάσα, ο Καραμάνος δεν μπόρεσε να κάνει το σουτ με τον Ρόμανιτς να σουτάρει τελικά από το ύψος της περιοχής και τον Χουτεσιώτη να διώχνει σε κόρνερ.

56' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ντέλετιτς πέρασε στη θέση του Βασιλόγιαννη και ο Αραμπούλι στη θέση του Μπουλούλη.

64' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Καρτάλης πέρασε στη θέση του Μπρένερ.

75' Ευκαιρία για τη Λαμία, όταν ο Καραμάνος έκανε την πάσα στον Ντέλετιτς με τον Σέρβο να κάνει το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και τον Χουτεσιώτη να μπλοκάρει.

77' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Κάργας πέρασε στη θέση του Ντομίνγκεζ.

78' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Καρτάλη να βγάζει ωραία κάθετη για τον Παμλίδη και αυτός έκανε το πλασέ από πλάγια θέση, με τη μπάλα να περνά άουτ.

79' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος πέρασε στη θέση του Μπαχανάκ που έφυγε τραυματίας από το ματς.

86' Πέναλτι για τα Γιάννενα σε ανατροπή του Πίρσμαν από τον Μπεχαράνο.

87' Γκολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Παμλίδης εκτέλεσε το πέναλτι και νίκησε τον Θεοδωρόπουλο που έπεσε σωστά στη δεξιά του γωνία αλλά δεν μπόρεσε να αποκρούσει, κάνοντας το 2-0 για τους γηπεδούχους.

90' 4 τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+1' Αλλαγή για τη Λαμία. Στη θέση του Μπεχαράνο πέρασε ο Γκούγκα

90+1' Σουτ του Ελευθεριάδη για τα Γιάννενα, η μπάλα πέρασε άουτ.

90+2' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Οι Δούμτσης και Νάουμετς πέρασαν στη θέση του Παμλίδη και του Ελευθεριάδη αντίστοιχα.

90+3' Σουτ του Οικονομόπουλου για τους γηπεδούχους, η μπάλα άουτ.

90+5' Λήξη της αναμέτρησης.