ΠΑΣ Λαμία - Άρης 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Άρη στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" της φθιωτικής πρωτεύουσας για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League Interwetten.

Οι "κυανόλευκοι" μετά την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα στο γήπεδο της Νεάπολης κόντρα στον Ιωνικό με 2-1, επιδιώκουν να πανηγυρίσουν και την πρώτην εντός έδρας νίκη τους κόντρα στους "κιτρινόμαυρους" αν και φυσικά το έργο τους, είναι ακόμη πιο δύσκολο.

Κι αυτό, γιατί οι Θεσσαλονικείς έρχονται στη Λαμία, με αποκλειστικό στόχο να πάρουν τη νίκη που θα τους επιτρέψει να κοιτάξουν με μεγαλύτερη αισιοδοξία το μέλλον αφού έχει 2 βαθμούς, μετά από τις πέντε πρώτες αγωνιστικές αφού ξεκίνησε με την τιμωρία των -6 βαθμών.

ΠΑΣ Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκαραβέλης, Σκόνδρας, Γκόλεμιτς, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Νούνιες, Μανούσος, Ταϊρόν, Ρόμανιτς, Καραμάνος

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα, Ματίγια, Τζέγκο, Μαντσίνι, Μπερτόγλιο, Μπρούνο Γκάμα, Καμαρά

1' Έναρξη του ματς

6' Σουτ του Μανούσου από μακριά άουτ, στην πρώτη καλή στιγμή της Λαμίας στο ματς.

6' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Άρη να ανοίξει το σκορ, όταν ο Μαντσίνι έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, με τον Μπερτόγλιο να κάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

14' Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ελευθεριάδης πέρασε στη θέση του Ρόμανιτς που δεν μπορούσε να συνεχίσει στο ματς.

18' Ευκαιρία για τη Λαμία, όταν ο Μανούσος έκανε το σουτ, με τον Κουέστα να αποκρούει δύσκολα και στη συνέχεια ο Καραμάνος δεν πρόλαβε να σουτάρει.

37' Αποβολή για τη Λαμία. Η Λαμία αναγκάζεται να μείνει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ελευθεριάδη! Ο παίκτης που είχε μπει στο ματς αντί του Ρόμανιτς σήκωσε πολύ ψηλά το πόδι του και χωρίς να το γνωρίζει ήταν στο σημείο εκείνο ο Σούντγκρεν και τον βρήκε στο κεφάλι.

45' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+4' Τέλος του α' ημιχρόνου

50' Γκολ για τον Άρη. Ο Μπράμπετς με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Γκάμα, νίκησε τον Γκαραβέλη για να κάνει το 0-1 για τον Άρη.

58' Τριπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τζανδάρης πέρασε στη θέση του Μανούσου, ο Αραμπούλι σε αυτή του Μπεχαράνο και ο Σαραμαντάς αντικατέστησε τον Ταϊρόν.

58' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ματέο Γκαρσία πέρασε στη θέση του Μαντσίνι.

61' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία να ισοφαρίσει στο ματς, όταν ο Νούνιες έκανε το σουτ από μακριά, με τη μπάλα να σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Κουέστα και στην επαναφορά, αφού η μπάλα βρήκε στην πλάτη του "κιτρινόμαυρου" τερματοφύλακα, έφτασε στον Καραμάνο που έκανε το πλασέ από κοντά, με τη μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ.

67' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη να πετύχει δεύτερο τέρμα στο ματς, όταν μετά από συνεργασία τριών παικτών, ο Γκάμα έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή, με τον Γκαραβέλη να πέφτει σωστά στην αριστερή του γωνία και να αποκρούει με τα ακροδάκτυλα σε κόρνερ.

74' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Ο Ιτούρμπε πέρασε στη θέση του Γκάμα και ο Εντιαγέ σε αυτή του Ματίγια.

79' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βύντρα πέρασε στη θέση του Σκόνδρα.

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+2' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Μάνος πέρασε στη θέση του Μπερτόγλιο.

90+4' Τέλος της αναμέτρησης.