Ισόπαλος, 1-1, ο ΠΑΣ Λαμία με τον Βόλο στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος"

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Βόλο που διεξήχθη στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" της φθιωτικής πρωτεύουσας στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των Play Out της Super League Interwetten 2020-2021.

Οι "κυανόλευκοι" δεν μπόρεσαν να πάρουν τη νίκη που ήταν και ο μεγάλος τους στόχος, ωστόσο πήραν ένα βαθμό που μπορεί να αποδειχθεί σημαντικός στην προσπάθεια που κάνουν για να παραμείνουν στην κατηγορία και μαθηματικά όσο το δυνατόν πιο νωρίς γίνεται.

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου, με το βαθμό αυτό, έφτασε τους 27 πόντους πλέον και βρίσκεται στο +7 από την ουραγό ΑΕΛ, στο +6 από τον Παναιτωλικό και στο +5 από τον ΟΦΗ.

Ο Κρητικός στο 85' άνοιξε το σκορ για τον Βόλο και ο Ντέλετιτς με πέναλτι στο 88' ισοφάρισε για τη Λαμία.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Καραμάνος, Βασιλακάκης.

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ: (Άνχελ Λόπεθ): Γκαραβέλης, Μήτογλου, Γκρίλο, Τέκιο, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαρτόλο, Δουβίκας, Νίνης, Μπουένο, Σάντος.

1' Έναρξη του αγώνα

14' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Βόλο. Από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουένο, η μπάλα βρήκε στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού και έφυγε άουτ.

27' Πολύ καλή στιγμή για τη Λαμία στο παιχνίδι, όταν ο Μπεχαράνο με εκπληκτική μπαλιά βρήκε τον Μαρτίνεθ, που έκανε την ενέργεια από τα αριστερά, με τον αριστερό μπακ της φθιωτικής ομάδας να κάνει το γύρισμα από τα αριστερά με στόχο τον Ντέλετιτς, αλλά δεν μπόρεσε να μπει στην πορεία της μπάλας και να τη "σπρώξει" στα δίχτυα.

33' Μία ακόμη ευκαιρία από πλευράς Βόλου, με τον Ρενάτο Σάντος να κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής και η μπάλα αφού κόντραρε στον Αντέτζο, έφυγε σε κόρνερ.

45' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Έναρξη του β΄ημιχρόνου

65' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Παλαβαντισβίλι πέρασε στη θέση του Βασιλακάκης και ο Χατζηστραβός σε αυτή του Τζανδάρη.

65' Τίποτα αξιόλογο στο δεύτερο ημίχρονο μετά από 20 λεπτά παιχνιδιού.

70' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος πέρασε στη θέση του Ρόμανιτς.

71' Αλλαγή για το Βόλο. Ο Μαρτίνες πέρασε στη θέση του Μπουένο.

79' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Προβυδάκης πέρασε στη θέση του Σκόνδρα και ο Βλάχος πέρασε στη θέση του Μπεχαράνο.

80' Σουτ του Μαρτίνες έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ σε μια φάση του Βόλου στο δεύτερο ημίχρονο.

82' Αλλαγή για το Βόλο. Ο Ριένστρα πέρασε στη θέση του Μπαρτόλο.

85' Αλλαγή για το Βόλο. Ο Κρητικός πέρασε στη θέση του Σάντος.

85' Γκολ για τον Βόλο. Ο Φεράρι έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά και αφού παίκτης του Βόλου γύρισε τη μπάλα με το κεφάλι, ο Κρητικός στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, έκανε το 0-1.

87' Πέναλτι για τη Λαμία. Ο Καραμάνος κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τον Μήτογλου.

88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Ο Ντέλετιτς ευστόχησε στο πέναλτι, ισοφαρίζοντας σε 1-1 για τη Λαμία.

90+1' Ευκαιρία για τη Λαμία με το σουτ του Χατζηστραβού να περνάει άουτ.

90+4' Λήξη της αναμέτρησης

Γράφει ο Χ.Τ. ο Βιτ’λιώτης13/04/2024Ελλάς Ελλήνων αχταρμάςΧώρα της προσωπίδαςΜ’ όλα τα φρούτα τις ψευτιάςΈμποροι της ελπίδας.--Η ψευτιά και το …μπουγέλοΈχουν μέλι στο...