Άλλη μία νίκη για τον Λεβαδειακό, «απόδραση» στις καθυστερήσεις για την ΑΕΛ

Με ακόμη μία νίκη ολοκλήρωσε ο Λεβαδειακός τς υποχρεώσεις του στην κανονική περίοδο του Α΄ ομίλου της Super League 2. Η ομάδα της Βοιωτίας επικράτησε 3-1 του ΠΑΟΚ Β΄ στη Λιβαδειά και, καθώς την τελευταία αγωνιστική έχει ρεπό, περιμένει πλέον την έναρξη των πλέι-οφ, όπου θα μπει ως το μεγάλο φαβορί για την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία. Μοναδικός της αντίπαλος θα είναι η ΑΕΛ, η οποία με γκολ του Νίνο στις καθυστερήσεις επικράτησε 2-1 της Νίκης Βόλου στο Πανθεσσαλικό και παρέμεινε σε απόσταση εννέα βαθμών από την κορυφή, έχοντας ένα παιχνίδι λιγότερο.

Παρά τη σημερινή ήττα, η Νίκη Βόλου «σφράγισε» την παρουσία της στα πλέι-οφ, όπως και η ΑΕΚ Β΄, που νίκησε 2-0 τον Αιολικό στη Μυτιλήνη. Αντίθετα, ο Μακεδονικός ηττήθηκε 1-0 εντός έδρας από τον Καμπανιακό και κινδυνεύει να χάσει την θέση του στην πρώτη πεντάδα από τον ΠΑΟΚ Β΄ (ο «Δικέφαλος του βορρά» βρίσκεται στο -3, αλλά υπερτερεί σε πιθανή ισοβαθμία). Ο ΠΟΤ Ηρακλής έχασε 1-0 στην Κοζάνη από την τοπική ομάδα και θα είναι οριστικά στα πλέι-άουτ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

Κοζάνη - ΠΟΤ Ηρακλής                  1-0
Αιολικός - ΑΕΚ Β΄                     0-2
Λεβαδειακός - ΠΑΟΚ Β΄                 3-1
Μακεδονικός - Καμπανιακός             0-1
Νίκη Βόλου - ΑΕΛ                      1-2
Αναγέννηση Καρδίτσας - Απόλλων Πόντου 4-1