Καθημερινή Αδέσμευτη Εφημερίδα

Euroleague: Στις 9/10 το Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός - To πρόγραμμα της κανονικής περιόδου (2020-21)

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, θα διεξαχθεί η αναμέτρηση μεταξύ του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού για την Euroleague της ερχόμενης σεζόν. 

Όπως ανακοίνωσε η διοργανώτρια αρχή, οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στο ΟΑΚΑ στις 9 Οκτωβρίου στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.

Ο Ολυμπιακός θα αρχίσει τις υποχρεώσεις του εντός έδρας, καθώς θα υποδεχθεί την Ζαλγκίρις Κάουνας στο ΣΕΦ την Πέμπτη 1η Οκτωβρίου ενώ την επόμενη ημέρα, ο Παναθηναϊκός θα αγωνιστεί εκτός έδρας με την Κίμκι. 

Το πρόγραμμα της κανονικής περιόδου της Euroleague για τη σεζόν 2020-21 έχει ως εξής:

EUROLEAGUE (2020-21) 

ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΡΟΣ

1η Αγωνιστική (1-2/10/2020)    
=======================
 

Πέμπτη, 1 Οκτωβρίου 
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Βαλένθια (Ισπανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

Παρασκευή, 2 Οκτωβρίου 
Κίμκι (Ρωσία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
Μπασκόνια (Ισπανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)


2η Αγωνιστική (8-9/10/2020)
=======================

 

Πέμπτη, 8 Οκτωβρίου 
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία) 
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Βαλένθια (Ισπανία)

Παρασκευή, 9 Οκτωβρίου
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
Κίμκι (Ρωσία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

3η Αγωνιστική (13-14/10/2020) 
=========================

 

Τρίτη, 13 Οκτωβρίου
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Βιλερμπάν (Γαλλία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Μπασκόνια (Ισπανία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)
Βαλένθια (Ισπανία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

Τετάρτη, 14 Οκτωβρίου
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Κίμκι (Ρωσία)


4η Αγωνιστική (15-16/10/2020)
=========================

Πέμπτη, 15 Οκτωβρίου 
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Βιλερμπάν (Γαλλία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Μπαρτσελόνα-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Βαλένθια (Ισπανία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

Παρασκευή, 16 Οκτωβρίου
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Μπασκόνια (Ισπανία)-Κίμκι (Ρωσία)


5η Αγωνιστική (22-23/10/2020)
=========================

Πέμπτη, 22 Οκτωβρίου 
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Βαλένθια (Ισπανία)
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

Παρασκευή, 23 Οκτωβρίου 
Κίμκι (Ρωσία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

6η Αγωνιστική (29-30/10/2020)
=========================

 

Πέμπτη, 29 Οκτωβρίου
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Βαλένθια (Ισπανία)
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
Βιλερμπάν (Γαλλία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

Παρασκευή, 30 Οκτωβρίου
Κίμκι (Ρωσία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
Μπασκόνια (Ισπανία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

7η Αγωνιστική (5-6/11/2020)
=======================

Πέμπτη, 5 Νοεμβρίου
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
Μπασκόνια (Ισπανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία) 

Παρασκευή, 6 Νοεμβρίου
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Κίμκι (Ρωσία)
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ερυθρός Αστέρας (Βελιγράδι)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Βαλένθια (Ισπανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

8η Αγωνιστική (12-13/11/2020)
=============================
Πέμπτη, 12 Νοεμβρίου 
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)

Παρασκευή, 13 Νοεμβρίου 
Κίμκι (Ρωσία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Βαλένθια (Ισπανία)
Βιλερμπάν (Γαλλία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)


9η Αγωνιστική (17-18/11/2020)
=========================

Τρίτη, 17 Νοεμβρίου
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Κίμκι (Ρωσία)
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Μπασκόνια (Ισπανία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
Βαλένθια (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

Τετάρτη, 18 Νοεμβρίου
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

10η Αγωνιστική (19-20/11/2020)
==========================
Πέμπτη, 19 Νοεμβρίου 

Κίμκι (Ρωσία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Μπασκόνια (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

Παρασκευή, 20 Νοεμβρίου
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
Βιλερμπάν (Γαλλία)- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
Βαλένθια (Ισπανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

11η Αγωνιστική (26-27/11/2020)
==========================

Πέμπτη, 26 Νοεμβρίου
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Κίμκι (Ρωσία)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπασκόνια (Ισπανία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

Παρασκευή, 27 Νοεμβρίου
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Βαλένθια (Ισπανία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
Βιλερμπάν (Γαλλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

12η Αγωνιστική (3-4/12/2020)
========================

Πέμπτη, 3 Δεκεμβρίου
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Βαλένθια (Ισπανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

Παρασκευή, 4 Δεκεμβρίου
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Κίμκι (Ρωσία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

13η Αγωνιστική (10-11/12/2020)
==========================

Πέμπτη, 10 Δεκεμβρίου
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
Μπασκόνια (Ισπανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Βαλένθια (Ισπανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

Παρασκευή, 11 Δεκεμβρίου
Κίμκι (Ρωσία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

14η Αγωνιστική (15-16/12/2020)
==========================

 

Τρίτη, 15 Δεκεμβρίου

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

Τετάρτη, 16 Δεκεμβρίου
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Βαλένθια (Ισπανία)
Βιλερμπάν (Γαλλία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Κίμκι (Ρωσία)


15η Αγωνιστική (17-18/12/2020)
==========================

 

Πέμπτη, 17 Δεκεμβρίου
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

Παρασκευή, 18 Δεκεμβρίου
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Βαλένθια (Ισπανία)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
Βιλερμπάν (Γαλλία)-Κίμκι (Ρωσία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

16η Αγωνιστική (22-23/12/2020)
==========================

 

Τρίτη, 22 Δεκεμβρίου 
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Βιλερμπάν (Γαλλία) ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

Τετάρτη, 23 Δεκεμβρίου
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
Βαλένθια (Ισπανία)-Κίμκι (Ρωσία)

17η Αγωνιστική (29-30/12/2020)
==========================

 

Τρίτη, 29 Δεκεμβρίου 
Κίμκι (Ρωσία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)
Μπασκόνια (Ισπανία)-Βαλένθια (Ισπανία) 

Τετάρτη, 30 Δεκεμβρίου
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)


ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ
================

18η Αγωνιστική (7-8/1/2021)
======================

 

Πέμπτη, 7 Ιανουαρίου 
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Κίμκι (Ρωσία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Βαλένθια (Ισπανία) 

Παρασκευή, 8 Ιανουαρίου 
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
Βιλερμπάν (Γαλλία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Μπασκόνια (Ισπανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

19η Αγωνιστική (12-13/1/2020)

========================

Τρίτη, 12 Ιανουαρίου 
Κίμκι (Ρωσία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Βαλένθια (Ισπανία) 

Τετάρτη, 13 Ιανουαρίου
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

20η Αγωνιστική (14-15/1/2021)
========================

Πέμπτη, 14 Ιανουαρίου 
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Κίμκι (Ρωσία)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Μπασκόνια (Ισπανία)

Παρασκευή, 15 Ιανουαρίου 
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Βαλένθια (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

21η Αγωνιστική (21-22/1/2021)
=========================

Πέμπτη, 21 Ιανουαρίου
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Κίμκι (Ρωσία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
Βιλερμπάν (Γαλλία)-Βαλένθια (Ισπανία) 

Παρασκευή, 22 Ιανουαρίου 
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Μπασκόνια (Ισπανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

22η Αγωνιστική (26-27/1/2021)
=========================

Τρίτη, 26 Ιανουαρίου 
Κίμκι (Ρωσία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

Τετάρτη, 27 Ιανουαρίου
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Βιλερμπάν (Γαλλία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Βαλένθια (Ισπανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)

23η Αγωνιστική (28-29/1/2021)
=========================

 

Πέμπτη, 28 Ιανουαρίου 
Κίμκι (Ρωσία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

Παρασκευή, 29 Ιανουαρίου
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Βαλένθια (Ισπανία) 
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
Μπασκόνια (Ισπανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)

24η Αγωνιστική (4-5/2/2021)
=======================

Πέμπτη, 4 Φεβρουαρίου 
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Κίμκι (Ρωσία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Βαλένθια (Ισπανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

Παρασκευή, 5 Φεβρουαρίου
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
Βιλερμπάν (Γαλλία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)

25η Αγωνιστική (18-19/2/2021)
=========================

Πέμπτη, 18 Φεβρουαρίου
Κίμκι (Ρωσία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
Αναντολού Εφές (Τουρκία) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)

Παρασκευή, 19 Φεβρουαρίου 
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)
Βιλερμπάν (Γαλλία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
Βαλένθια (Ισπανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

26η Αγωνιστική (25-26/2/2021)
=========================

Πέμπτη, 25 Φεβρουαρίου 
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Βαλένθια (Ισπανία) 
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Κίμκι (Ρωσία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)

Παρασκευή, 26 Φεβρουαρίου 
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Μπασκόνια (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

27η Αγωνιστική (2-3/3/2021)
========================

Τρίτη, 2 Μαρτίου 
Κίμκι (Ρωσία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Βαλένθια (Ισπανία) 
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

Τετάρτη, 3 Μαρτίου 
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
Μπασκόνια (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

28η Αγωνιστική (4-5/3/2021)
=======================

Πέμπτη, 4 Μαρτίου 
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Βαλένθια (Ισπανία)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

Παρασκευή, 5 Μαρτίου
Κίμκι (Ρωσία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Βιλερμπάν (Γαλλία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)

29η Αγωνιστική (11-12/3/2021)

Πέμπτη, 11 Μαρτίου 
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Κίμκι (Ρωσία)
Βιλερμπάν (Γαλλία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Μπαρτσελόνα 

Παρασκευή, 12 Μαρτίου 
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)
Μπασκόνια (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
Βαλένθια (Ισπανία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)

30η Αγωνιστική (18-19/3/2021)
=========================

 

Πέμπτη, 18 Μαρτίου 
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

Παρασκευή, 19 Μαρτίου 
Κίμκι (Ρωσία)-Βαλένθια (Ισπανία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

31η Αγωνιστική (25-26/3/2021)

=========================

Πέμπτη, 25 Μαρτίου
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Βιλερμπάν (Γαλλία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Βαλένθια (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

Παρασκευή, 26 Μαρτίου 
Κίμκι (Ρωσία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
Μπασκόνια (Ισπανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

32η Αγωνιστική (30-31/3/2021)

=========================

Τρίτη, 30 Μαρτίου 
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπασκόνια (Ισπανία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)

Τετάρτη, 31 Μαρτίου
Κίμκι (Ρωσία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
Βαλένθια (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)


33η Αγωνιστική (1-2/4/2021)
=======================

Πέμπτη, 1 Απριλίου 
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Μπασκόνια (Ισπανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)

Παρασκευή, 2 Απριλίου 
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Κίμκι (Ρωσία)
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία) Βιλερμπάν (Γαλλία)
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Βαλένθια (Ισπανία) 
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)


34η Αγωνιστική (8-9/4/2021)
===========================

Πέμπτη, 8 Απριλίου
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Βαλένθια (Ισπανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)

Παρασκευή, 9 Απριλίου
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Κίμκι (Ρωσία)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

 

(ΑΠΕ-ΜΠΕ)

 

 

   

randomness