Ήττα για τον ΠΑΣ Λαμία με 2-0 από τον Ατρόμητο για το Κύπελλο Ελλάδας

• Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Περιστεριώτες, ο Ναπολεόνι που πέτυχε και τα δύο τέρματα της ομάδας του

-

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο ΠΑΣ Λαμία 1964 από τον Ατρόμητο στο χθεσινοβραδινό παιχνίδι που διεξήχθη στο ΔΑΚ Λαμίας για τη 2η αγωνιστική του 6ου ομίλου της 2ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι Περιστεριώτες με το "τρίποντο" που πρόσθεσαν στη συγκομιδή τους έφτασαν τους 4 συνολικά και πέρασαν προσωρινά στην κορυφή του 6ου ομίλου, αφού το άλλο παιχνίδι του ομίλου θα διεξαχθεί μεθαύριο ανάμεσα στην Καλλιθέα και τη Βέροια ενώ η Λαμία παραμένει χωρίς βαθμούς αφού αυτή ήταν η δεύτερή της ήττα μετά από εκείνη που γνώρισε στην πρεμιέρα της διοργάνωσης στο "Ελ Πάσο" από την Καλλιθέα.

Το συγκρότημα του Τραϊανού Δέλλα χρειάστηκε ένα επτάλεπτο στην επανάληψη και την κλάση παικτών όπως ο Ναπολεόνι για να φτάσει στο νικηφόρο αποτέλεσμα. Από την άλλη η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα, παρά το κλίμα που επικρατούσε τις τελευταίες ημέερς, έδειξε πολύ καλό πρόσωπο, ιδίως στο πρώτο ημίχρονο, κοίταξε στα μάτια τον Ατρόμητο και προσπάθησε για το καλύτερο ενώ αν είχε σταθεί πιο τυχερή θα μπορούσε να είχε πετύχει και ένα τέρμα που θα είχε αλλάξει τις ισορροπίες.

Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ στο 58' μετά από συνεργασία του Μπρίτο με τον Ναπολεόνι, με τον Ιταλό να κάνει πολύ ωραίο σουτ και να κάνει το 0-1 για την ομάδα του.

Στο 65' οι Περιστεριώτες κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Ναπολεόνι από τον Κοντέων. Την εκτέλεση ανέλαβε ο  ίδιος και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πανέτσου, με το διαιτητή Φουκάκη να διατάσει επανάληψη. Όμως και τη δεύτερη φορά ο Ιταλός επιθετικός των Περιστεριωτών ήταν εύστοχος και στο 66' έγινε το 0-2 για τον Ατρόμητο.

Διαβάστε περισσότερα στην εφημερίδα μας, στο φύλλο της Τετάρτης 2 Δεκεμβρίου.