Ήττα για τον ΠΑΣ Λαμία από τον ΠΑΟΚ με 2-0 με το μυαλό στα Play Off

Την ήττα με 2-0 από τον ΠΑΟΚ γνώρισε ο ΠΑΣ Λαμία στο παιχνίδι που διεξήχθη το βράδυ της Κυριακής (3/3) στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου της Stoiximan Super League.

Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου, παρά την ήττα έδειξε καλό αγωνιστικό πρόσωπο, δυσκόλεψε τους "ασπρόμαυρους" ωστόσο αυτοί κατάφεραν να εκμεταλλευθούν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν και πήραν το "τρίποντο" με τα τέρματα των Τάισον στο 71' και Μπάμπα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μάλιστα με τη νίκη στη φθιωτική πρωτεύουσα, ο δικέφαλος του Βορρά ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με 60 βαθμούς αφού εκμεταλλεύθηκε την ισοπαλία στης ΑΕΚ με τον Άρη με 3-3 στο "Κλεάνθης Βικελίδης".

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (5/3)