ΠΑΣ Γιάννινα - ΠΑΣ Λαμία (1-1 ΤΕΛΙΚΟ)

Ολοκληρώθηκε ο αγώνας του ΠΑΣ Γιάννινα με τον ΠΑΣ Λαμία που διεξάγεται στην πρωτεύουσα της Ηπείρου στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γ. Πετράκης): Βελλίδης, Αποστολόπουλος, Μιχαήλ, Μαυροπάνος, Τζημόπουλος, Λίλα,, Ναδάλες, Γιάκος, Σολτάνι, Μανθάτης, Κόντε

Λαμία (Μπ. Τεννές): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Κουκόλης, Ασίγκμπα, Παπαργυρίου, Όμο, Μπλάζιτς, Αναστασόπουλος, Πίτι, Μπουλούλης, Βουό.

13' Πρώτη καλή στιγμή για τη Λαμία με σουτ του Βασιλαντωνόπουλου και τη μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ.

14' Νέα καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους με τον Βασιλαντώνοπουλο να σουτάρει από την περιοχή και τον Βελλίδη να μπλοκάρει .

21' Μακρινό καλό σουτ του Μπλάζιτς, για τη Λαμία, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βελλίδη.

26' Νέα καλή στιγμή για τη Λαμία, όταν ο Μπουλούλης δοκίμασε το σουτ από το ύψος της περιοχής με τη μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Βελλίδη.

29΄ Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα και για τα Γιάννενα, όταν ο Κόντε έδωσε στον Γιάκο που έκανε το σουτ από τη μικρή περιοχή, με τον Μελίσσα να διώχνει σε κόρνερ.

33’ Πολύ μεγάλη επέμβαση του τερματοφύλακα της Λαμίας, Μελίσσα, που ουσιαστικά κράτησε το 0-0. Ο Κόντε βγήκε τετ α τετ με τον Μελίσσα και ο τερματοφύλακας της Λαμίας, έδιωξε σωτήρια το σουτ του παίκτη των Ιωαννίνων!

39΄Νέα καλή στιγμή για τη Λαμία, όταν ο Βασιλαντωνόπουλος με ωραία ενέργεια μέσα από την περιοχή, έπιασε το σουτ με τον Βελλίδη, να μπλοκάρει.

Λήξη α' ημιχρόνου

Έναρξη β' ημιχρόνου

49' Δαμαρτυρίες από πλευράς γηπεδούχων για χέρι του Ασίγκμπα όταν η μπάλα βρήκε στο σώμα του άσου της Λαμίας, μετά από κεφαλιά του Μαυροπάνου.

56΄Mακρινό σουτ του Πίτι, πάνω στον Βελλίδη η μπάλα.

57' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Καραγιάννης πέρασε στη θέση του Παπαργυρίου.

60' Νέες διαμαρτυρίες από τους Γιαννιώτες για χέρι του Κουκόλη στην περιοχή της Λαμίας μετά από σουτ του Λίλα.

64' 1-0 ο ΠΑΣ Γιάννινα. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μαυροπάνος, με καρφωτή κεφαλιά στην "καρδιά της λαμιώτικης άμυνας, άνοιξε το σκορ για τους Γιαννιώτες.

67΄Δυνατό σουτ του Χαλκιαδάκη για τα Γιάννενα, με την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από τα δοκάρια του Μελίσσα

69΄Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος πέρασε στη θέση του Βουό.

72' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Μπουκουβάλας πέρασε στη θέση του Αποστολόπουλου.

73' Διαγώνιο σουτ του Καραγιάννη για τη Λαμία, η μπάλα πέρασε άουτ.

74΄Σουτ του Τσούκαλου μέσα στην περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

75' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Φράγκος πέρασε στη θέση του Μπουλούλη.

77' 1-1 για τον ΠΑΣ Λαμία! Μετά από φάουλ του Πίτι, ο Τσούκαλος με τρομερή κεφαλιά, ισοφάρισε για την ομάδα της Λαμίας.

88' Πολύ καλή ευκαιρία για την ομάδα της Ηπείρου όταν ο Τζημόπουλος μετά από σύγχυση στην άμυνα της Λαμίας, έκανε το σουτ με τον Ασίγκμπα να απομακρύνει.

90' Τρομερή επέμβαση του Μελίσσα που κράτησε το 1-1 για τη Λαμία, μετά από σουτ του Μαυροπάνου μέσα από την περιοχή.

90+4' Νέα μεγάλη απόκρουση του Μελίσσα, μετά από "ψαλιδάκι" του Γιάκου. Ο γκολκίπερ της Λαμίας και σε αυτή τη φάση κράτησε το 1-1 για τους φιλοξενούμενους, δίνοντάς τους έναν πολύτιμο βαθμό.