ΠΑΣ Λαμία - ΟΦΗ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη βρίσκεται ο πολύ σημαντικός αγώνας του ΠΑΣ Λαμία με τον ΟΦΗ για την 2η αγωνιστική των Play Out της Super League Interwetten.

Οι "κυανόλευκοι" μετά τη σπουδαία νίκη επί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο με 2-1 στο πλαίσιο της πρεμιέρας των Play Out, θέλουν μία ακόμη νίκη, αυτή τη φορά κόντρα στους Κρητικούς, για να μπορέσουν να πραγματοποιήσουν, ένα ακόμη πολύ σημαντικό βήμας προς την πολυπόθητη παραμονή στην κατηγορία.

ΠΑΣ Λαμία (Τζανλούκα Φέστα): Σαράνοφ, Σαραμαντάς, Αντέτζο, Νούνιες, Σιμόν, Καραμάνος, Μπεχαράνο, Μπανγκουρά, Ρόμανιτς, Γκέντσογλου, Λούκας

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Σωτηρίου, Γιαννούλης, Βούρος, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Νέιρα, Μεγιάδο, Στάικος, Λουίζ Φελίπε, Τσιλιανίδης, Μπουζούκης

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη του α' ημιχρόνου

6' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον ΟΦΗ με τον Σαράνοφ να πραγματοποιεί εκπληκτική επέμβαση σε πλασέ του Νέιρα μέσα στην περιοχή της Λαμίας, με τον Σέρβο τερματοφύλακα να είναι σε ετοιμότητα και να μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο.

23' Ο Ρόμανιτς έκανε την προσπάθεια στην περιοχή του ΟΦΗ, βρέθηκε στο έδαφος ζητώντας πέναλτι, αλλά ο διαιτητής δεν υπέδειξε κάποια παράβαση.

29' Γκολ για τον ΟΦΗ. Ο Στάικος με διαγώνιο σουτ από το ύψος της περιοχής της Λαμίας, νίκησε τον Σαράνοφ για να κάνει το 0-1 για τους Κρητικούς.

37' Σουτ του Σιμόν για τη Λαμία, από την περιοχή του ΟΦΗ, η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Σωτηρίου.

40' Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία να ανοίξει το σκορ, όταν ο Λούκας βρέθηκε ολομόναχος στο δεύτερο δοκάρι μετά από κόρνερ του Μπεχαράνο από τα αριστερά αλλά ο Βούρος, κατάφερε να απομακρύνει τη μπάλα πάνω στη γραμμή!

45' Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

45+1' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ταϊρόν πέρασε στη θέση του Γκέντσογλου.

47' Ο Σαράνοφ μπλοκάρει τη μπάλα, αφού ο Πασαλίδης δεν κατάφερε να πιάσει την κεφαλιά από την εκτέλεση του Στάικου.

51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Μετά από φάση διαρκείας για τους γηπεδούχους στην περιοχή του ΟΦΗ, ο Λούκας έπιασε ένα καταπληκτικό γυριστό σουτ και νίησε τον Σωτηρίου από κοντά για να ισοφαρίσει για τη Λαμία σε ένα πολύ καλό χρονικά σημείο της αναμέτρησης!

60' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ουές πέρασε στη θέση του Γιαννούλη.

65' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Οι Τοράλ και Λάμπρου πέρασαν στις θέσεις των Στάικου και Τσιλινιάδη αντίστοιχα.

66' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Αραμπούλι πέρασε στη θέση του Μπανγκουρά.

70' Καλή στιγμή για τη Λαμία, όταν από ωραία συνεργασία του Ρόμανιτς με τον Σαραμαντά, ο Σέρβος έκανε το σουτ με τη μπάλα να φεύγει πολύ άουτ.

71' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τζανδάρης πέρασε στη θέση του Καραμάνου.

74' Πέναλτι για τον ΟΦΗ. Για χέρι του Αντέτζο σε προσπάθεια απομάκρυνσης της μπάλας. Ελέγχθηκε και από το VAR η φάση.

76' Γκολ για τον ΟΦΗ. Ο Λούις Φελίπε εκτέλεσε το πέναλτι, νικώντας τον Μπόγιαν Σαράνοφ για να κάνει το 1-2 για τον ΟΦΗ.

77' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Διαμαντής πέρασε στη θέση του Μπουζούκη.

80' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μανούσος πέρασε στη θέση του Μπεχαράνο.

85' Σουτ του Ρόμανιτς, εκτός περιοχής, για τη Λαμία, με τον Σωτηρίου να μπλοκάρει.

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+1' Μεγάλη ευκαιρία χαμένη για τη Λαμία να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης, όταν ο Αραμπούλι έκανε το σουτ με τον Σωτηρίου να πραγματοποιεί σπουδαία επέμβαση για τον ΟΦΗ!

90+4' Λήξη της αναμέτρησης