Μαροκινός «Αη Βασίλης» ξανάφερε στην κορυφή τον Ολυμπιακό

Ένα γκολ του Γιουσέφ Ελ Αραμπί στο 74ο λεπτό έγραψε την Ιστορία του εφετινού ντέρμπι «αιωνίων», έδωσε τη νίκη με 1-0 στον Ολυμπιακό στο άδειο «Γ. Καραϊσκάκης» και επανέφερε τους «ερυθρόλευκους» στην κορυφή της Super League, μετά τη χθεσινή ήττα του ΠΑΟΚ από τον Άρη.

Ο Μαροκινός αρχισκόρερ του πρωταθλήματος (10 γκολ) εκμεταλλεύτηκε την πάσα-ασίστ του Βαλμπουενά και χάρισε μια μεγάλη νίκη στην ομάδα του, σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι που ο Παναθηναϊκός είχε τις δικές του στιγμές, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά έφυγε από το Φάληρο με ήττα στον πρώτο αγώνα του στο 2020.