Ο ΠΑΣ Λαμία νίκησε 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα σε φιλικό στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος"

Την πρώτη του νίκη στα φιλικά προετοιμασίας ενόψει της συμμετοχής του στο πρωτάθλημα της Super League της αγωνιστικής περιόδου 2021-2022, σημείωσε ο ΠΑΣ Λαμία, επικρατώντας με 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα στο παιχνίδι που διεξήχθη το βράδυ της Τετάρτης (4/8) στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" της φθιωτικής πρωτεύουσας.

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου, στο τέταρτο κατά σειρά φιλικό που έδωσε στο πλαίσιο της προετοιμασίας της, παρουσίασε και πάλι δύο πρόσωπα, με αυτό του πρώτου ημιχρόνου να μην ικανοποιεί ενώ στο δεύτερο, ανεβάζοντας την απόδοσή της, κατάφερε να πάρει τη νίκη, αποτέλεσμα που λίγη σημασία έχει ωστόσο, αφού και αυτό το παιχνίδι, όπως και τα προηγούμενα, γίνονται για να μπορέσει να βγάλει ο προπονητής τα απαραίτητα γι' αυτόν συμπεράσματα.

Σκόρερ για τους "κυανόλευκους" οι Λάζαρ Ρόμανιτς με πέναλτι στο 50' το οποίο κέρδισε ο ίδιος σε ανατροπή του από τον Παντελάκη και Βλαχομήτρος στο 80' με πολύ όμορφο γυριστό σουτ.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, υπήρξε αψιμαχία μεταξύ Μανούσου και Πίρσμαν σε σημείο που ο διαιτητής της συνάντησης, Παπακωνσταντίνου, ζήτησε από τους δύο προπονητές να τους κάνουν αλλαγή για να συνεχιστεί το ματς χωρίς να πάρουν κόκκινη κάρτα!