Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία κόντρα στον ΠΑΟΚ που διεξάγεται στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" της φθιωτικής πρωτεύουσας στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος της Stoiximan Super League.

Οι "κυανόλευκοι" έχοντας εξασφαλίσει την παρουσία τους στα Play Off του πρωταθλήματος, θέλουν να δείξουν ένα καλό πρόσωπο απέναντι στο δικέφαλο του βορρά και να προσπαθήσει για το καλύτερο απέναντι σε μια ομάδα που διεκδικεί τον τίτλο.

ΠΑΣ Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Στάνκο, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Πέδρο Αμαράλ, Νούνιες, Κορνέζος, Σλίβλα, Μαρτίνεθ, Τσιλούλης, Μάλτσι

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Ότο, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Οζντόεφ, Μεϊτέ, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Σαμάτα

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1' Έναρξη του α' ημιχρόνου

11' Δυνατό σουτ του Τάισον για τον ΠΑΟΚ, μπλόκαρε σταθερά ο Κοσέλεφ.

12' Πρώτη πολύ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ στο ματς, όταν ο Τάισον έσπασε την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής, εκεί όπου ο Μεϊτέ υπό πίεση έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι της Λαμίας.

14' Καλή εκτέλεση κόρνερ του Ζίβκοβιτς με τη μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά και να αναγκάζει τον Κοσέλεφ να διώξει με υπερένταση.

17' Πρώτη καλή στιγμή για τη Λαμία στο ματς, με τον Νούνιες να πιάνει δυνατό σουτ στην κίνηση, με τον Κοτάρσκι να πέφτει στην κάτω δεξιά του γωνία και παραχώρησε το κόρνερ.

22' Πολύ καλό σουτ του Κωνσταντέλια από τον άξονα, λίγα μέτρα έξω από την αντίπαλη περιοχή, η μπάλα όμως πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κοσέλεφ.

25' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να σκοράρει, όταν από γύρισμα του Μπάμπα και με τον Κοσέλεφ εξουδετερωμένο, ο Σαμάτα μπερδεύτηκε και δεν έκανε ούτε κοντρόλ, αλλά ούτε και σουτ από κοντινή απόσταση.

29' Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τζανδάρης πέρασε στη θέση του Μαρτίνεθ που τραυματίστηκε και δεν μπορούσε να συνεχίσει.

30' Σουτ του Κωνσταντέλια για τον ΠΑΟΚ, μπλόκαρε ο Κοσέλεφ.

32' Η Λαμία βγήκε στην αντεπίθεση, όμως ο Τσιλούλης δεν εκτέλεσε σε πρώτο χρόνο και στη συνέχεια της προσπάθειάς του υπέπεσε σε επιθετικό φάουλ στον Κουλιεράκη.

36' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπράντον Τόμας πέρασε στη θέση του Σαμάτα που τραυματίστηκε.

40' Σουτ του Οζντόεφ από το ύψος της περιοχής για τον ΠΑΟΚ, με τη μπάλα να βρίσκει σε σώματα αμυντικών της Λαμίας και η μπάλα πέρασε κόρνερ.

44' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Οζντόεφ για τον Δικέφαλο του Βορρά, η μπάλα αρκετά πάνω από τα δοκάρια του Κοσέλεφ.

45' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+4' Λήξη του α' ημιχρόνου.

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου.

51' Πολύ μεγάλη απόκρουση του Κοσέλεφ, κράτησε το 0-0 στο ματς. Ο Μεϊτέ έκανε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, με τον Κοσέλεφε να διώχνει ενστικτωδώς τη μπάλα.

54' Δυνατό μακρινό σουτ του Τάισον, έδιωξε με γροθιές ο Κοσέλεφ σε μια ακόμη ευκαιρία του ΠΑΟΚ στο ματς να ανοίξει το σκορ.

59' Νέα ευκαιρία του ΠΑΟΚ στο ματς, όταν μετά από ωραία συνεργασία των Μπράντον, Οζντόεφ και Ότο, η μπάλα έφτασε στον πρώτο και έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, με τη μπάλα να περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κοσέλεφ.

60' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος πέρασε στη θέση του Μάλτσι.

62' Ο Κωνσταντέλιας έκανε το σουτ έξω από το ημικύκλιο της περιοχής της Λαμίας, με τη μπάλα να περνά λίγο άουτ.

66' Ο Τόμας εκτέλεσε φάουλ για τον ΠΑΟΚ, με τον Κετζιόρα να πιάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κοσέλεφ.

71' Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μεϊτέ τροφοδότησε τον Τάισον και αυτός έκανε το σουτ από το ύψος του ημικυκλίου της περιοχής της Λαμίας, νικώντας τον Κοσέλεφ για να κάνει το 0-1 για τον δικέφαλο.

75' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Οι Βιεϊρίνια και Ντεσπότοφ πέρασαν στις θέσεις των Ότο και Ζίβκοβιτς αντίστοιχα.

80' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Βασιλαντωνόπουλος και Κοντονίκος πέρασαν στις θέσεις των Αμαράλ και Τζανετόπουλου αντίστοιχα.

84' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Οι Τσιγγάρας και Μουργκ πέρασαν στις θέσεις των Οζντόεφ και Κωνσταντέλια αντίστοιχα.

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+2' Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Λαμίας, ο Μπάμπα έκανε το σουτ  με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Κοσέλεφ.

90+4' Λήξη της αναμέτρησης.