Τεν Χαγκ: «Το μέλλον είναι λαμπρό για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ»

Οι εμφανίσεις των Γουίλι Καμπουαλά και Κόμπι Μέινου στην ισοπαλία (2-2) της Κυριακής με τη Λίβερπουλ δείχνουν ότι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει ένα λαμπρό μέλλον, δήλωσε ο προπονητής Έρικ Τεν Χαγκ.

Ο Λουίς Ντίαζ έβαλε μπροστά τη Λίβερπουλ στο πρώτο ημίχρονο στο Ολντ Τράφορντ προτού ο Μπρούνο Φερνάντες ισοφαρίσει ενώ ο 18χρονος Μέινου έκανε το 2-1 για τη Γιουνάιτεντ στο δεύτερο ημίχρονο. Το πέναλτι του Μοχάμεντ Σαλάχ στο 84΄ έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στους φιλοξενούμενους.

Ο 19χρονος αμυντικός Καμπουαλά, ξεκίνησε για δεύτερη φορά στο πρωτάθλημα τη φετινή σεζόν με τους Ραφαέλ Βαράν και Τζόνι Έβανς να είναι εκτός λόγω τραυματισμού.

«Δεν νομίζω ότι, σε αυτή το σύντομο χρονικό διάστημα, θα επιστρέψουν», είπε ο Τεν Χαγκ στους δημοσιογράφους για τους Έβανς και Βαράν. «Ήμασταν πεπεισμένοι ότι ο Καμπουαλά θα μπορούσε να κάνει τη δουλειά και το έκανε θαυμάσια».

Ο προπονητής της Γιουνάιτεντ ήταν ενθουσιασμένος με την συνεισφορά των Καμπουαλά και Μέινου, στον αγώνα:

«Είμαι πολύ ικανοποιημένος, πολύ χαρούμενος και αυτό είναι άλλο ένα μήνυμα για το μέλλον της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Αυτή η ομάδα, αυτό το ρόστερ έχει υψηλές δυνατότητες και αν έχουμε περισσότερους παίκτες διαθέσιμους, τότε το μέλλον θα είναι λαμπρό».

ΠΗΓΗ:ΑΠΕ

➥ Πέρα από το αθλητικό πλαίσιο της άκρως επιτυχημένης διοργάνωσης του 2ου Ποδηλατικού Γύρου Λαμίας, οι αθλητές μετέφεραν και το σημαντικό οικολογικό μήνυμα...