Γερμανία: Εκτός έδρας νίκη για την Ντόρτμουντ, 2-1 την Άουγκσμπουργκ

Με νίκη συνέχισε η πρωτοπόρος Ντόρτμουντ τις υποχρεώσεις της στην Bundesliga, καθώς επιβλήθηκε εκτός έδρας της Άουγκσμπουργκ με 2-1 για την 7η αγωνιστική και αύξησε -προσωρινά- στους πέντε βαθμούς το προβάδισμα από την δεύτερη Χοφενχάιμ. Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά με την Μπορούσια, της οποίας ήταν και αρχηγός στο χθεσινό παιχνίδι, ενώ ο Κώστας Σταφυλίδης συμπεριλήφθηκε στην αποστολή των γηπεδούχων, αλλά είδε ολόκληρη την αναμέτρηση από τον πάγκο.

Στο μεταξύ, ο Τάσος Δώνης συμπεριλήφθηκε στο αρχικό σχήμα της Στουτγκάρδης και έπαιξε σε ολόκληρο το 90λεπτο, αλλά είδε την ομάδα του να δέχεται γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και να γνωρίζει την ήττα 2-1 από την Αϊντραχτ στη Φρανκφούρτη.

Τέλος, η Γκλάντμπαχ κατέβαλε την αντίσταση του Ανόβερου χάρη σε πέναλτι του Τοργκάν Αζάρ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.