Πιόλι: «Τα παιχνίδια μπορούν να ανατραπούν»

Η Μίλαν αιφνιδιάστηκε από το εκρηκτικό ξεκίνημα της Ιντερ και το τελικό 2-0 δυσχεραίνει την υπόθεση πρόκριση. Ο προπονητής της Μίλαν στις δηλώσεις του μετά το ματς τόνισε ότι η Ιντερ ήταν ανώτερη και το εκμεταλλεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, αντίθετα με τους «ροσονέρι» που έπαιξαν καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

«Η Ίντερ έπαιξε καλύτερα στο 1ο μέρος και κατάφερε να σημειώσει δύο γκολ. Εμείς καταφέραμε να παίξουμε καλά στο 2ο μέρος και δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο σε αυτό το επίπεδο. Η Ίντερ στο 1ο μέρος είχε περισσότερη ποιότητα. Εμείς χάσαμε πολλές φορές την μπάλα.

Μέχρι το 7ο λεπτό, η Ίντερ δεν είχε μπει ακόμα στην περιοχή μας, μετά με το πρώτο κόρνερ σημείωσε γκολ. Σίγουρα έπρεπε να είμαστε πιο προσεκτικοί και προετοιμασμένοι, ειδικά στο δεύτερο γκολ. Λυπάμαι γιατί θέλαμε άλλη εμφάνιση και αποτέλεσμα, αλλά πρέπει να πιστεύουμε, επειδή Η Μίλαν αιφνιδιάστηκε από το εκρηκτικό ξεκίνημα της Ιντερ και το τελικό 2-0 δυσχεραίνει την υπόθεση πρόκριση. Ο προπονητής της Μίλαν στις δηλώσεις του μετά το ματς τόνισε ότι η Ιντερ ήταν ανώτερη και το εκμεταλλεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, αντίθετα με τους «ροσονέρι» που έπαιξαν καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Μέχρι το 7ο λεπτό, η Ίντερ δεν είχε μπει ακόμα στην περιοχή μας, μετά με το πρώτο κόρνερ σημείωσε γκολ. Σίγουρα έπρεπε να είμαστε πιο προσεκτικοί και προετοιμασμένοι, ειδικά στο δεύτερο γκολ. Λυπάμαι γιατί θέλαμε άλλη εμφάνιση και αποτέλεσμα, αλλά πρέπει να πιστεύουμε, επειδή τα παιχνίδια μπορούν να ανατραπούν.

Θα προσπαθήσουμε να τα πάμε καλύτερα στο δεύτερο παιχνίδι. Ο στόχος ήταν να είμαστε μια συμπαγής ομάδα, με ένταση και επιθετικότητα. Πιστεύω ότι η Ίντερ τα πήγε περίφημα στις δεύτερες μπάλες και στις διεκδικούμενες και τις κέρδισε. Ήταν αρκετά καλοί και σημείωσαν δύο γκολ.

Ο αγώνας περιπλέχθηκε από εκείνο το σημείο, τόσο σε επίπεδο τακτικής όσο και σε επίπεδο ψυχολογίας. Στη συνέχεια, είδα μια σπουδαία αντίδραση και αυτό πρέπει να κάνουμε και στο δεύτερο παιχνίδι»..

# Δήμος, φορείς και κάτοικοι της περιοχής των Οινοφύτων διατράνωσαν με τον πλέον καθαρό τρόπο χθες στη συνεδρίαση του περιφερειακού συμβουλίου την αντίθεσή τους στην...