Σόλσκιερ: «Θα μάθει από το λάθος του ο Λίνγκαρντ»

Ο μέσος της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Τζέσι Λίνγκαρντ, θα μάθει από το λάθος του που χάρισε την νίκη στη Γιουνγκ Μπόις με 2-1 στη χθεσινή πρεμιέρα των ομίλων του Champions League, δήλωσε ο τεχνικός των «μπέμπηδων», Ολε Γκούναρ Σόλσκιερ.

Η Γιουνάιτεντ προηγήθηκε νωρίς (13`) μέ τον Κριστιάνο Ρονάλντο, πριν μείνει με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Γουάν-Μπισάκα στο 35΄ για να δεχθεί την ισοφάριση στο 66΄ με τον Ενγκαμαλό.

Ολα έδειχναν ότι αγώνας θα λήξει χωρίς νικητή, αλλά ένα «ολέθριο» λάθος του Λίνγκαρντ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων επέτρεψε στους γηπεδούχους να πάρουν τη νίκη με 2-1.

«Όσον αφορά στον Τζέσι, σε κανέναν ποδοσφαιριστή δεν αρέσει να κάνει λάθη, αλλά είναι προφανώς αναπόσπαστο κομμάτι του παιχνιδιού», δήλωσε ο Σόλσκιερ και συνέχισε: «Θα μάθουμε από αυτό, θα μάθει και ο ίδιος από αυτό. Είμαστε άνθρωποι, κάθε ποδοσφαιριστής κάνει λάθη. Θα το ξεπεράσει και θα είναι έτοιμος για το ματς της Κυριακής με την Γουέστ Χαμ».

# Δήμος, φορείς και κάτοικοι της περιοχής των Οινοφύτων διατράνωσαν με τον πλέον καθαρό τρόπο χθες στη συνεδρίαση του περιφερειακού συμβουλίου την αντίθεσή τους στην...